آمار خودکشی در نوجوانان کانادایی بیداد می‌کند!

هنیک گفت: من فکر می‌کنم والدین باید قبل از این که به این نقطه اورژانسی برسند، مداخلات پیشگیرانه تری برای فرزندان خود انجام دهند.

طبق آمار StatCan وقوع افکار خودکشی در میان بزرگسالان در سال ۲۰۲۱ به میزان ۴.۲ درصد بوده که به طور قابل توجهی بیشتر از ۲.۷ درصد در سال ۲۰۱۹ قبل از همه گیری بوده است.

او گفت: یکی از بارزترین نشانه‌ها به سادگی نیامدن به ک، است و در بسیاری از موارد، دانش‌آموزان به ک، نمی‌آیند؛ چون واقعاً با مشکلات رو، مواجه هستند.

زواگسترا افزود: یکی دیگر از نشانه‌هایی که باید به دنبال آن باشید، رفتار عمومی دانش‌آموز است. به‌ویژه وقتی یک جوان حس ناامیدی دارد، جایی که فکر می‌کند اوضاع بهتر نمی‌شود؛ در آن زمان است که عمیق‌ترین تأثیر را می‌بینید و ممکن است اتفاق بد و جبران ناپذیری را رقم بزند.

به‌،وان یک معلم، زواگسترا گفت که دانش‌آموز، را دیده است که از چالش‌های سلامت رو، در ک، درس رنج می‌برند.

روز بین‌المللی بازماندگان با مرگ از نوع خودکشی (ISOSLD) هر سال در اواسط نوامبر برگزار می‌شود. در این روز ،، که زندگیشان تحت تأثیر خودکشی قرار گرفته است، می‌توانند آرامش پیدا کنند، عزیزان خود را به یاد آورند و داستان‌های از دست دادن و امید دوباره را از طریق رویداد‌های ویژه به اشتراک بگذارند.

منبع: سایت گلوبال نیوز


منبع: https://www.yjc.news/fa/news/8288719/%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%B1-%D8%AE%D9%88%D8%AF%DA%A9%D8%B4%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%86%D9%88%D8%AC%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%A7%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%DB%8C%D8%AF%D8%A7%D8%AF-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%DA%A9%D9%86%D8%AF

او گفت: ما می‌د،م که سلامت روان در میان جوانان یک مسئله اساسی است. شکی نیست که در دو سال و نیم گذشته مق، با همه گیری کرونا و همه محدودیت‌های ناشی از آن برای جوانان کاملاً ویران کننده بوده است.

کودکان و نوجوان، که به خود آزار می‌رسانند، باید با یک مشاور یا درمانگر در ارتباط باشند که این یکی از عوامل حفاظتی کلیدی است.

محققان این افزایش را با استفاده از نظرسنجی ۲۰۲۱ در مورد کووید ۱۹ و سلامت روان که بین ۱ فوریه و ۷ مه ۲۰۲۱ انجام شد، اندازه‌گیری ،د.

جدیدترین یافته‌های آمار کانادا منتشر شده در ماه مه نشان می‌دهند که شیوع افکار خودکشی میان بزرگسالان در سال ۲۰۲۱ نسبت به سال ۲۰۱۹ قبل از شیوع کووید ۱۹ به طور قابل‌توجهی بیشتر بوده است.

مارک هنیک یکی از آن افرادی است که تحت تاثیر قرار گرفته و در ۱۲ سالگی افکار خودکشی داشته است.

بر اساس گزارش وب سایت ،ت کانادا، روزانه حدود ۱۱ نفر بر اثر خودکشی جان خود را از دست می‌دهند و ی،ی حدود ۴۰۰۰ نفر در سال در اثر خودکشی جان می بازند.

برخی از کارشناسان پیشنهاد می‌کنند، والدین در مورد سلامت روان و خودکشی با بچه‌های خود گفت و گو‌های پیشگیرانه داشته باشند. آن‌ها می‌گویند که صحبت کافی در مورد این مسائل اتفاق نمی افتد.

هنیک گفت: نباید اجازه دهید شرایط اورژانسی یا حاد شود و سپس به فکر بیفتید.

مایکل زواگسترا، معلم و نویسنده یک دبیرستان ،تی گفت که از شنیدن این آمار شوکه نمی‌شود.

مرکز پیشگیری از خودکشی همچنین در وب سایت خود گزارش می‌دهد که نوجوانان بیش از هر گروه سنی دیگری برای اقدام به خودکشی در بیمارستان‌ها بستری می‌شوند.

هنیک امیدوار است که جوانان بتوانند با بزرگسالان امین و قابل اعتماد، مانند والدین یا معلم، در مورد احساس خود صحبت کنند.

گزارشی در ژانویه منتشر شده که به ازای هر ۱۰۰۰۰۰ دختر ۱۵ تا ۱۹ ساله در کبک، ۱۶۳۰ نفر در سال ۲۰۲۱ به دلیل افکار خودکشی به بیمارستان مراجعه و ۲۲۷ نفر به دلیل اقدام به خودکشی بیمارستان مراجعه ،د. بیش از دو برابر این میزان در میان هر گروه سنی دیگر آمار اعلام شده است.

طبق بررسی‌ها نرخ خودکشی در تمام مناطق کانادا افزایش یافته است.

به ،وان مثال در کبک، بر اساس گزارش موسسه بهداشت عمومی استان، تعداد دختران نوجو، که پس از اقدام به خودکشی، اورژانس بیمارستان کبک منتقل شدند، در سال ۲۰۲۱ به میزان ۲۳ درصد افزایش یافته است.

یک سوم این مرگ و میر‌ها مربوط به افراد ۴۵ تا ۵۹ ساله است. ،ت همچنین اعلام کرده است که خودکشی دومین عامل مرگ و میر در میان جوانان ۱۵ تا ۳۴ سال است.

هنیک گفت: فکر می‌کنم وقتی مردم در مورد این نوع آسیب‌پذیری‌ها مانند خودکشی نوجوانان صحبت می‌کنند، همه متأثر می‌شوند.