ابتلا به کووید، وزن را کاهش می‌دهد

آن‌ها دریافتند حیوانات در چهار روز مقدار قابل توجهی از وزن خود را از دست دادند و این کاهش وزن با فعال شدن چربی قهوه‌ای و قهوه‌ای شدن هر دو نوع چربی سفید انجام شد.

طبق مطالعه منتشر شده در مجله Nature Metabolism مسدود ، این فرآیند با استفاده از یک دارو، کاهش وزن را در موش‌ها و همستر‌هایی که به ویروس آلوده شده بودند مهار کرد.

این بافت‌های چربی همچنین حاوی ریزرگ‌ها و سطوح بالایی از یک پروتئین سیگنال‌دهنده به نام فاکتور رشد اندوتلیال عروقی (VEGF) بودند که باعث رشد رگ‌های خونی جدید می‌شود.

البته ما به تحقیقات بیشتری برای تأیید نیاز خواهیم داشت.یافته‌های بالینی در آزمایش‌های انس، نیز وجود دارد.

محققان مک،سم‌های مشابهی را در نمونه‌های بافت انس، چهار بیمار که بر اثر کووید-۱۹ فوت کرده‌اند مشاهده ،د که نشان می‌دهد این یافته‌ها می‌تواند از نظر بالینی برای انسان‌ها مرتبط باشد.

محققان بررسی ،د که چگونه انواع مختلف چربی از جمله چربی قهوه‌ای و چربی سفید احشایی و زیر جلدی در مواجهه با SARS-CoV-۲ واکنش نشان می‌دهند و بر وزن موش‌ها و همستر‌ها تأثیر می‌گذارد.

هنگامی که محققان، حیوانات را با ماده‌ای که از تشکیل رگ‌های خونی جدید جلوگیری می‌کند ی،ی داروی ضد رگ‌زایی درمان ،د، حیوانات بیشتر وزن از دست رفته خود را بازیابی ،د و بافت‌های چربی آن‌ها ریزرگ‌های کمتری را نشان دادند.در حال حاضر از دارو‌های ضد رگ زایی در کلینیک برای درمان انواع سرطان‌ها استفاده می‌شود.

محققان موسسه کارولینسکا (Karolinska) در سوئد کشف کرده‌اند، عفونت SARS-CoV-۲ به تشکیل رگ‌های خونی در بافت‌های چربی کمک می‌کند و در نتیجه متابولیسم حرارت‌زای بدن را افزایش می‌دهد.

ممکن است این دارو‌ها در درمان مشکلات مرتبط با کووید-۱۹ مانند کاهش وزن زیاد و تغییرات متابولیک نیز مفید باشند، بنابراین کیفیت زندگی و بقای این بیماران را بهبود می‌بخشند.

منبع: سایت مدیکال نیوز


منبع: https://www.yjc.news/fa/news/8304202/%D8%A7%D8%A8%D8%AA%D9%84%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D9%88%D9%88%DB%8C%D8%AF-%D9%88%D8%B2%D9%86-%D8%B1%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D9%87%D8%B4-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%AF%D9%87%D8%AF