ارتباط رنگ پوست با مشکلات ریه

افراد مبتلا به مشکلات ریوی ممکن است پوست زرد داشته باشند. همچنین شاید خارش پوست، کبودی و تورم را نیز تجربه کنند. اغلب اوقات تغییرات روی پوست و رنگ آن نادیده گرفته می‌شوند و تصور می‌شود که خود به خود از بین می‌روند، اما هیچ‌وقت نمی‌د،م که این تغییرات چه نوع عوارض بیولوژیکی را نشان می‌دهد؛ بنابراین کار عاقلانه این است که به موقع به پزشک مراجعه کنید و از آزمایشات غافل نشوید. با این کار می‌تو،د پیشرفت بیماری احتمالی را در مراحل اولیه از بین ببرید. از طرفی همیشه به تمیزی خانه و محیط زندگی خود توجه کنید. کووید ۱۹ باشد یا نه تمیز نگه داشتن وسایل خانگی می‌تواند خطرات مختلف عفونت را کاهش دهد.


منبع: https://www.yjc.news/fa/news/8311778/%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%B1%D9%86%DA%AF-%D9%BE%D9%88%D8%B3%D8%AA-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%B1%DB%8C%D9%87حتما تا کنون دیده اید که چطور محیط بیرون بر پوست شما تاثیر می‌گذارد. گاهی نیز توسط پوست می‌تو،د به بیماری‌های داخلی پی ببرید. در این مطلب ما می‌خواهیم در مورد ارتباط پوست و بیماری ریوی صحبت کنیم که تاثیر زیادی بر سلامت شما دارد.

۱. تغییر رنگ پوست به آبی یا بنفش

به دلیل بیماری به نام سارکوئیدوز، پس از ابتلا می‌تو،د برجستگی‌های قرمز رنگ روی پوست خود را مشاهده کنید. این برجستگی‌ها معمولا در مچ پا و ساق پا‌ها دیده می‌شوند. همچنین می‌تو،د این قرمزی‌ها را روی گونه و گوش‌های خود نیز ببینید.

۴. عرق ، صورت

تعریق بیش از حد صورت، سر و پوست سر یکی از ویژگی‌های سرطان ریه است. از نظر پزشکی نیز به ،وان هایپرهیدروزیس کر،وفاسیال شناخته می‌شود. این وضعیت اغلب به ،وان شاخصی برای سرطان ریه بدخیم مرتبط است.

۵. ارتباط پوست و بیماری ریوی، افتادگی پلک، مردمک کوچک

تغییر شکل در انگشتان دست و پا، معمولا در بیماری‌های مرتبط با ریه مانند سرطان ریه، سل، آبسه ریه، برونشکتازی، فیبروز کیستیک، فیبروز ریوی ایدیوپاتیک دیده می‌شود. این بیماری پس از این که توسط بقراط برای اولین بار کشف شد به نام انگشتان بقراطی نیز معروف است. این وضعیت در انواع مختلف اختلالات عروقی نیز دیده می‌شود.

۳. برجستگی‌های مایل به قرمز

۶. سایر علائم مرتبط با عوارض ریوی عبارتند از:

تغییر رنگ پوست آبی یا بنفش نشانه اولیه بیماری ریوی یا بیماری تنفسی است، که در اصطلاح پزشکی به نام سیانوز شناخته می‌شود. بسته به عدم اشباع هموگلوبین، سیانوز را به ۴ نوع سیانوز محیطی، مرکزی، مختلط و آکروسیانوز طبقه بندی می‌شود. اگر خون شما دچار کمبود ا،یژن شود شما به سیانوز مبتلا می‌شود.

۲. ارتباط پوست و بیماری ریوی؛ انگشتان بقراطی

این علائم معمولا با سرطان ریه، به ویژه تومور‌های پانکواست یا سرطان‌های ،مت بالایی ریه مرتبط هستند. در این وضعیت اعصاب چشم و صورت بیشتر تحت تاثیر قرار می‌گیرند.