انگور و نقش چشمگیر آن در پیشگیری از سرطان پوست

دانشمندان دریافتند افرادی که به مدت دو هفته هر روز دو و یک چهارم فنجان انگور می‌خورند، مقاومت بیشتری در برابر آسیب‌های ناشی از اشعه فرا بنفش به پوست خود نشان می‌دهند. نتایج این مطالعه نشان داد که اجزای طبیعی به نام پلی فنول‌ها ممکن است مسئول این اثرات مفید باشند.

پروفسور “جان پزوتو” (John Pezzuto) نویسنده اصلی این مطالعه و رئیس دانشگاه وسترن نیو،ند، در یک بی،ه رسانه‌ای گفت: بگذار غذای تو داروی تو باشد و دارو غذای تو باشد. این جمله به زمان بقراط برمی‌گردد. اکنون پس از ۲۵۰۰ سال، همانطور که در این مطالعه انس، انجام شد، ما هنوز در حال یادگیری واقعیت این جمله هستیم. تحقیقات قبلی نشان داده است که انگور به جلوگیری از آسیب رساندن نور خورشید به پوست افراد کمک می‌کند.


منبع: https://www.yjc.news/fa/news/8301697/%D8%A7%D9%86%DA%AF%D9%88%D8%B1-%D9%88-%D9%86%D9%82%D8%B4-%DA%86%D8%B4%D9%85%DA%AF%DB%8C%D8%B1-%D8%A2%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%B3%D8%B1%D8%B7%D8%A7%D9%86-%D9%BE%D9%88%D8%B3%D8%AA

برای مطالعه جدید، پژوهشگران ۲۹ نفر را انتخاب ،د و به مدت دو هفته به آن‌ها دو و یک چهارم فنجان پودر انگور دادند. پژوهشگران، پاسخ پوست آن‌ها به اشعه فرابنفش را قبل و بعد از خوردن انگور به مدت دو هفته با بررسی میزان اشعه فرابنفش که باعث قرمزی قابل مشاهده پس از ۲۴ ساعت می‌شد، اندازه گیری ،د. این تیم همچنین نمونه‌های روده، نمونه‌های خون و ادرار شرکت‌کنندگان را آنالیز ،د.

بسیاری از موارد ابتلا به سرطان پوست با اشعه فرابنفش خورشید ارتباط دارند و حدود ۹۰ درصد از پیری پوست در نتیجه قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید است.

حدود یک سوم از شرکت‌کنندگان در مطالعه، پس از خوردن انگور تا حدودی در برابر اشعه فرابنفش مقاومت داشتند. حدود ۱۰ درصد از آن‌ها پس از توقف مصرف انگور به مدت چهار هفته، هنوز مقاومت خاصی داشتند که نشان می‌دهد برخی افراد پس از خوردن انگور در برابر آفتاب سوختگی مقاومت می‌کنند.

طبق گزارش انجمن سرطان آمریکا، سالانه حدود ۵.۴ میلیون سرطان پوست سلول پایه و سلول سنگفرشی در ایالات متحده تشخیص داده می‌شود. پزشکان همچنین در آینده، نزدیک به ۱۰۰.۰۰۰ مورد ملانوما که نسخه بسیار نادرتر و کشنده‌تر از سرطان پوست است را شناسایی خواهند کرد.

سه متابولیت یا مولکول تولیدشده توسط بدن، در ادرار شرکت‌کنندگان در سطوح بسیار پایین‌تری در بین افرادی که مقاومت در برابر نور فرابنفش داشتند، وجود داشت. یکی از آن‌ها که ۲- دئو،ی‌ریبوز نام دارد، یک شاخص قوی برای کاهش آسیب خورشید است.