توصیه‌های کلیدی برای کاهش وزن

 دیدگاه مثبتی داشته باشید و همیشه با خود بگویید که سالم و فعال هستید. استرس خود را کنترل کنید و یاد بگیرید که همه چیز را خیلی جدی نگیرید.

میوه‌ها و سبزیجات با وجود کا،ی کمشان، نقش مهمی در مدیریت وزن و سلامتی دارند. فراو، آب و فیبر در سبزیجات می‌تواند احساس سیری را در شما ایجاد کند.
۲. چای سبز بنوشید

نوشیدن یک لیوان آب قبل از غذا (برای جلوگیری از پرخوری) و بعد از غذا (برای کمک به هضم) را تبدیل به یک عادت کنید.

پیروی از چند روش سالم در کنار یک رژیم غذایی من، می‌تواند به شما در کاهش وزن کمک کند. در ادامه به این ترفند‌ها اشاره می‌شود:

۵. با احتیاط غذا بخورید

ج: روتین ورزشی خود را تغییر دهید

الف: عادات سبک زندگی خود را تغییر دهید

شما باید قبل از این که احساس گرسنگی زیاد به سراغتان بیاید، چیزی بخورید و پیش از اینکه به طور کامل سیر شوید، از غذا خوردن دست بکشید. علت چنین توصیه‌ای این است که وقتی گرسنه هستیم، بیشتر از آنچه که باید غذا می‌خوریم. به یاد داشته باشید که به آرامی غذا بخورید و نه فقط زم، که گرسنه هستید.

۴. نگرش مثبت را حفظ کنید

به قول معروف، شما همان چیزی هستید که می‌خورید و همچنین چیزی هستید که نمی‌خورید! آنچه مدام مصرف می‌کنید مهم‌ترین نقش را در حفظ تن، اندام و سلامت شما دارد و به کاهش وزنتان در طول یک هفته کمک شای، می‌کند.
۱. مقدار زیادی میوه و سبزیجات بخورید

ادغام زمان تماشای تلویزیون با زمان صرف غذا می‌تواند منجر به بی‌ملاحظگی در خوردن شود. تمرکز شما بر محتوایی است که در تلویزیون می‌بینید؛ در این صورت از آنچه در داخل دهان و معده شما می‌گذرد غافل می‌شوید و در نهایت پرخوری می‌کنید.

عادات ما در تعیین کیفیت زندگی و سلامتی ما نقش بسزایی دارند. عادات خوب را تقویت کنید و بد‌ها را ، کنید؛ به طور مثال:

ب: عادات غذایی خود را تغییر دهید

جای تعجب نیست که افرادی که صبح زود بیدار می‌شوند و می‌دوند، سالم‌تر و شادتر هستند. اگر می‌خواهید کاهش وزن اصولی را تجربه کنید، باید یک برنامه ورزشی من، را دنبال کنید. در این راستا از انجام تمرینات یوگا، ورزش صبحگاهی و درنهایت کا،ی‌سوزی غافل نشوید.


منبع: https://www.yjc.news/fa/news/8300692/%D8%AA%D9%88%D8%B5%DB%8C%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D9%84%DB%8C%D8%AF%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%87%D8%B4-%D9%88%D8%B2%D9%86

برای کاهش وزن بایستی مقدار غذای مصرفیتان را کاهش دهید. حتی در خوردن غذا‌های سالم نیز نباید افراط کنید. حد تعادل را حفظ کنید؛ نه کم و نه زیاد غذا بخورید.

۲. جلوی تلویزیون غذا نخورید

الگوی خواب شما ارتباط زیادی با وزنتان دارد. کمبود خواب می‌تواند منجر به افزایش وزن شود.

۱. به اندازه غذا بخورید

۳. خوب بخوابید

طبق یک مطالعه، این نوشیدنی می‌تواند به کاهش وزن شما کمک کند. چای سبز حاوی مقدار زیادی آنتی‌ا،یدان است که قوی‌ترین آن‌ها کاتچین‌هایی است که سبب افزایش متابولیسم و کاهش چربی بدن می‌شود.
۳. مقدار زیادی آب بنوشید