تولد های نارس در آمریکا به بالاترین حد خود رسید

استیسی استوارت مدیر عامل شرکت March of Dimes گفت: در حالی که نوزادان کمتری می‌میرند، اما تعداد بیشتری از آن‌ها خیلی بیمار و خیلی زود به دنیا می‌آیند که می‌تواند منجر به مشکلات سلامتی مادام العمر شود.

به ،وان مثال، در این گزارش آمده است که ۹ ایالت، آلاباما، آرکانزاس، جورجیا، کنتاکی، لوئیزیانا، می‌سی سی پی، اوکلاهاما، کارولینای ج،ی و ویرجینیای غربی، نمره “F” را ،ب ،د. تنها یک ایالت، ورمونت، نمره A- را گرفت که بالاترین نمره ارائه شده است.

این بدان م،است که ،ن آمریکایی در حال حاضر در یکی از خطرناک‌ترین کشور‌های توسعه یافته در جهان از نظر زایمان زندگی می‌کنند.

جغرافیا نیز ممکن است در آمار نقش داشته باشد، زیرا برخی از مناطق آمریکا نرخ تولد زودرس بالاتری نسبت به مناطق دیگر دارند.

به گفته سازمان مارچ آو دایمز (March of Dimes) که بر سلامت مادران و نوزادان متمرکز است، نرخ تولد نارس اکنون به ۱۰.۵ درصد از کل تولد‌ها رسیده است که به بالاترین سطح خود از سال ۲۰۰۷ رسیده است.

در حالی که زایمان سزارین در شرایط پزشکی ضروری است، اما این شکل از زایمان یک جراحی به حساب می‌آید و خطرات طول، مدت دارد.

استوارت افزود: ،ن باردار مبتلا به کووید ۴۰ درصد بیشتر در معرض خطر زایمان زودرس هستند و ما می‌د،م که ،ن بیشتری حاملگی خود را با بیماری‌های مزمن شروع می‌کنند که می‌تواند خطر عوارض را در آن‌ها افزایش دهد.

دکتر زاکبا هندرسون، معاون ارشد پزشکی و بهداشت و درمان شرکت March of Dimes، در بی،ه‌ای گفت: می‌د،م که همه‌گیری بیماری هابر نحوه ارائه مراقبت‌های ارائه‌دهندگان تأثیر گذاشته است.

تعداد کم پرسنل ارائه دهنده خدمات درم، و ترس از انتقال COVID-۱۹ فشار بیشتری به بیماران و پرسنل درم، برای ،وج از بخش زایمان وارد می‌کند، که ممکن است به افزایش استفاده از مداخلات مامایی مانند سزارین و زایمان زودرس کمک کرده باشد.

این گزارش نشان می‌دهد که ،ن سیاه‌پوست و بومیان آمریکا در مقایسه با ،ن سفیدپوست ۶۲ درصد بیشتر مستعد زایمان زودرس در سال ۲۰۲۱ بودند.

به گفته مارس آو دایمز، طبق برآورد آن‌ها، مراقبت‌های کافی در دوران بارداری برای بیش از ۲۱ درصد از ،ن سیاه پوست و نزدیک به ۲۷ درصد از ،ن سرخپوست آمریکایی/آ،کا وجود ندارد.

از سیاستگذاران می‌خواهیم تا از هم‌اکنون برای پیشبرد قو،نی که به طور قابل‌توجهی سلامت مادران و نوزادان را بهبود می‌بخشد اقدام کنند.

نرخ تولد زودرس برای ،ن سیاه‌پوست از ۱۴.۴ درصد در سال ۲۰۲۰ به ۱۴.۷ درصد در سال ۲۰۲۱ افزایش یافته است، در حالی که برای ،ن بومی آمریکا از ۱۱.۶ درصد به ۱۲.۳ درصد افزایش یافته است.

در واقع March of Dimes معتقد است، زایمان‌های سزارین «کم خطر» نیز بسیار زیاد است.

منبع: سایت مدیکال ا،پرس


منبع: https://www.yjc.news/fa/news/8286347/%D8%AA%D9%88%D9%84%D8%AF-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%86%D8%A7%D8%B1%D8%B3-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D8%A8%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%AD%D8%AF-%D8%AE%D9%88%D8%AF-%D8%B1%D8%B3%DB%8C%D8%AF

 

به طور کلی سال ۲۰۲۱، بیش از ۳۸۳۰۰۰ زایمان زودرس در آمریکا وجود داشته است که نژاد نقش مهمی در آن ایفا کرده است.

این گروه در بی،ه‌ای اعلام کرد: به طور کلی، نرخ زایمان سزارین از ۳۱.۸ درصد به ۳۲.۱ درصد در سال ۲۰۲۱ افزایش یافته است که تقریباً یک سوم کل زایمان‌ها را تشکیل می‌دهد.