سیستم گرمایش تابشی از کف: گرمای سبز خانه چیست؟-اخگرتابش

برای سیستم های پنل می توان از لوله کشی سیستم آبپاش خودکار استفاده کرد. سطح آسایش حاصل می تواند بهتر از سایر سیستم های تهویه مطبوع باشد زیرا بارهای تشعشعی مستقیما تامین می گردند و جابجایی هوا فقط به تامین هوای تازه محدود می شود. برای مثال شما اگر قصد داشته باشید برای فضای باز مانند آلاچیق یا روف گاردن خود از بخاری برای تامین گرما استفاده کنید مطمئنا بخاری فقط اطراف خود را گرم می کند و همچنین در زمان حرکت هوا گرمای تولید شده به هدر خواهد رفت. ساپورت ها به منظور نگه داشتن لوله ها و رفلکتورها طراحی شده اند.این ساپورت ها که توسط زنجیرهای فولادی آبکاری شده از سقف آویزان می شوند،قابلیت تنظیم ارتفاع باند تابشی را برای کاربر فراهم می سازند. برای اینکه این فرآیند در سیستم به درستی انجام شود، دریچه‌ای در آن تعبیه شده که هوای تازه وارد سیستم می‌ کند و از طرف دیگر کانال‌هایی وجود دارد که گازها را به خارج از سیستم منتقل می‌کند. باشند این است که گرمای حاصل از این سیستم‌ ها شباهت زیادی به گرمای خورشید دارد و علاوه بر این باید دقت داشته باشید که می‌تواند محیط‌ های بسیار بزرگ را نیز به ‌راحتی گرم کند و محدودیتی از این نظر ندارد.

هیتر تابشی سرامیکی تجاری گرماسان مدل GRC DOUBLE

جهت مشاوره و راهنمایی در خصوص خرید و نصب سیستم گرمایش تابشی می توایند با بخش فروش مهرتاب تماس حاصل نمایید. در مقابل، بخاری‌های تابشی برقی ۲۳۰ ولتی نیز وجود دارند که در سایزهای کوچک‌تری طراحی شده‌اند. شما می‌توانید با توجه به کاربرد مورد نیاز خود و بررسی شرایط محیط مورد نظرتان، بخاری تابشی برقی مناسب را انتخاب نمایید.

فضاهای بیرونی[ویرایش]

یکی دیگر از این هیتر های تابشی که می توانید برای فضای باز استفاده کنید، هیتر تابشی لوله ای U شکل گرماتاب می باشد. این بخاری تابشی نیز با استافده از گاز شهری و برق حرارت مورد نیاز را تولید می کند. سالن های ورزشی، استخرها، پارکهای آبی و فضا های باز رستوران ها و کافی شاپ ها می باشد.این سیستم در ابعاد هایی به طولm 4.5 الیm 7.5و عرض cm ساخته می شود و دارای توان حرارتی 22 الی 50 کیلو وات akhgartabesh.com می باشد. سیستم گرمایش تابشی مدل U در سالن ها و استخرها در ارتفاعm 5-6 و در فضاهای باز در ارتفاع m3-4نصب می گردند. به طور کلی از دو مدل فن در کوره های هوای گرم ایستاده می توان استفاده نمود.

قابل ذکر است که میزان گاز طبیعی که این بخاری تابشی ها مصرف میکنند، برای هر 10 کیلو وات ظرفیت مشعل حدود یک متر مکعب بر ساعت می باشد. اما از این سیستم گرمایشی تنها در محوطه باز و آلاچیق یا رووف گاردن استفاده نمی‌شود. سالن‌های صنعتی بسیار بزرگ که گرم کردن غیر ممکن به نظر می‌رسد هم با کمک این سیستم امکان پذیر است.

سیستم گرمایش تابشی از کف: گرمای سبز خانه چیست؟-اخگرتابش به دلیل ویژگی‌ های پر کاربرد هیترها در فضاهای بزرگ، بعد از دهه هفتاد میلادی استفاده از این سیستم گسترش پیدا کرد و همچنین ساختار آن توسعه یافت. بخاری‌های تابشی آبی بسیار سبک‌تر و کم وزن‌تر از رادیاتورهای انتقال حرارت هستند. یکی دیگر از تفاوت‌های بخاری تابشی آبی با رادیاتورهای انتقال حرارت این است که بخاری‌های تابشی گرمای تابشی را تنها توسط یک سطح به اشیاء انتقال می‌دهند. گرمایش تابشی یک تکنولوژی برای گرم کردن فضاهای داخلی و بیرونی است.

  • هیتر تابشی یکی از سیستم های گرمایشی نوین و به روز است که روز به روز استفاده از آن در محیط های مختلف رو به گسترش است.
  • گرمایش فضای باز در انواع مختلفی طراحی و تولید شده‌اند و هر کدام بستگی به نیاز کاربران ارائه می‌شوند.
  • ما در این مطلب قصد داریم کمی بیشتر درباره سیستم‌ های گرمایشی صحبت کنیم و اطلاعات جامع و کاملی را دربارهانواع گرمایش تابشی در اختیار شما قرار دهیم.
  • سیستم گرمایشی با این اندازه، در گلخانه‌هایی با ارتفاع ۵٫۲ تا ۵٫۵ متر نصب می‌شوند.
  • در این روش، گرمای ایجاد شده با مشعل از طریق منعکس کننده روی سطح محیط تابیده می شود.

با توجه به نوع قرار گیری فن درون کوره می تواند فن از نوع مکنده یا فن دمنده باشد. معمولا فن مورد استفاده در کوره های هوای گرم از نوع مکنده می باشد و هوای محیط را مکش کرده و از روی کویل گرمایشی عبور می دهد و هوای گرم را به کانال خروجی هدایت می کند. فن های مورد استفاده در کوره هوای گرم ایستاده می تواند از نوع دو سرعته یا سه سرعته باشند. این سیستم‌ ها می‌توانند یکی از بهترین جایگزین ‌های سیستم‌ های گرمایشی سنتی باشند چرا که نصب ‌کردن آنها در بسیاری از محیط‌ های مختلف امکان‌پذیر است و علاوه بر این نصب آنها بسیار ساده و راحت می‌باشد. نحوه عملکرد به این صورت است که انرژی گرمایی بدون گرم‌ کردن هوا به سطح مورد نظر انتقال می‌یابد. با همین روش گرمایشی، هیتر تابشی فضای باز را به یک محیط گرم و ایده‌آل تبدیل می‌کند.

گاز طبیعی مصرف شده در سیستم‌های تک مشعله برای هر 10 کیلووات ظرفیت مشعل چیزی حدود یک متر مکعب بر ساعت است. این بدین معنی است که برای مثال یک سیستم گرمایشی با ظرفیت 30 کیلو وات در حدود 3 متر مکعب گاز طبیعی را در هر ساعت مصرف می‌کند. برای احتراق میزان هوای مورد نیاز و همچنین خروج محصولات احتراق میبایست از استاندارد های بین المللی تبعیت نمود. باید گاز مونو اکسید حاصل از احتراق میتواند از طریق لوله های اگزاست با سایز مناسب به بیرون از سالن هدایت شوند.