فواید مصرف چای سبز

۲. مفید برای پوست

۴. تقویت ناخن‌های شما

از آن جایی که نوشیدن چای ممکن است از ابتلا به دیابت جلوگیری کند، می‌تواند به جلوگیری از برخی بیماری‌های پوستی آزاردهنده نیز کمک کند. دیابت می‌تواند به طرق مختلف روی پوست شما تأثیر بگذارد، از جمله عفونت‌های باکتریایی و خارش. اگرچه نوشیدن هر نوع چای برای بدن شما مفید است، اما چای سبز به طرز فوق العاده‌ای برای پوست شما مفید است. این چای خواص آنتی ا،ید، و ضد التهابی قوی دارد که بر درمان آکنه و پوست چرب موثر است.

درمان‌های خانگی زیادی وجود دارد؛ که می‌تواند به شما در داشتن ناخن‌های زیبا کمک کند، مانند استفاده از خیار یا شستن آن با لیمو، اما نوشیدن چای ساده‌ترین و خوشمزه‌ترین راه برای مراقبت از ناخن‌هایتان است. اگر می‌خواهید ناخن‌های سالم داشته باشید، چای سبز را امتحان کنید. علاوه بر این که یک نوشیدنی سالم بدون کافئین است، به تقویت ناخن‌ها و جلوگیری از شکنندگی آن نیز موثر است. آیا شما عاشق چای هستید یا قهوه؟ چه نوع چایی مورد علاقه شماست؟ اگر دوست دارید چای سبز بنوشید، پس نوشیدن ۴ فنجان چای در روز را فراموش نکنید.


منبع: https://www.yjc.news/fa/news/8310131/%D9%81%D9%88%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D9%85%D8%B5%D8%B1%D9%81-%DA%86%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D8%A8%D8%B2

این سال‌ها بزرگسالان زیادی به دیابت مبتلا می‌شوند. درمان این بیماری آسان نیست، اما می‌تو،د کار‌های زیادی برای پیشگیری از آن انجام دهید. محققان دریافته اند که نوشیدن ۴ فنجان یا بیشتر چای در روز ممکن است خطر ابتلا به دیابت را کاهش دهد.

۱. کاهش خطر ابتلا به دیابت 

در حالی که استفاده از شامپو و نرم کننده من، قطعا می‌تواند به رشد موهایتان کمک کند. همچنین نوشیدن منظم چای در وعده‌های مختلف روز نیز می‌تواند به همان اندازه مفید باشد. از آن جایی که چای خطر ابتلا به دیابت را کاهش می‌دهد، می‌تواند به شما در داشتن مو‌های سالم و درخشان نیز کمک کند. زیرا هنگامی که دیابت به رگ‌های خونی آسیب می‌رساند، بدن شما نمی‌تواند مواد مغذی ضروری را به درستی به فولیکول‌های مو منتقل کند، که به ،ه خود ممکن است بر رشد مو تأثیر بگذارد.

۳. تقویت رشد مو

خیلی از مردم ترجیح می‌دهند روز خود را با یک فنجان قهوه داغ شروع کنند، اما نوشیدن چای‌های خاصی که دارای کافئین بالایی هستند تاثیر بهتری دارند. حتی اگر اهل قهوه باشید نیز فواید نوشیدن چای سبز شما را به نوشیدن آن وسوسه خواهد کرد.