نحوه حفظ آرامش در محل کار

هنگامی که کمبود خواب دارید، وضعیت بدتر می‌شوید. سپس موقعیت‌های دشوار در محل کار حتی چالش برانگیزتر به نظر می‌رسند. خواب کامل برای سلامت روحی و جسمی بهتر خیلی مهم است. اگر ذهن خسته داشته باشید، نمی‌تو،د به درستی کار کنید.

فرقی نمی‌کند دلیل پیروزی شما کوچک است یا بزرگ، تک تک آن‌ها را در محل کار جشن بگیرید. اگر محیط اطراف شما اصلا انگیزه بخش نیست، سعی کنید هر بار که به هدفی می‌رسید یا کار خارق‌العاده‌ای انجام می‌دهید، با هدیه به خودتان، روحیه خود را تقویت کنید. در واقع باید خودتان را ستایش کنید.

۳. هر بردی را جشن بگیرید

۲. به دنبال همکار، باشید که حالتان را خوب می‌کنند

بگذارید موسیقی بهترین دوست شما در حین کار باشد. گوش دادن به موسیقی آرام بخش می‌تواند راهی عالی برای کاهش استرس باشد. حتی می‌تو،د به موزیک‌های بی کلام گوش دهید تا سبب تقویت تمرکز شما شود. موسیقی به از بین رفتن استرس و شادتر شدن شما کمک می‌کند. از نظر علمی، موسیقی می‌تواند سطح استرس شما را تا حد زیادی کاهش دهد، از این رو توسط بسیاری از درمانگران گوش دادن به آن توصیه می‌شود.


منبع: https://www.yjc.news/fa/news/8311848/%D9%86%D8%AD%D9%88%D9%87-%D8%AD%D9%81%D8%B8-%D8%A2%D8%B1%D8%A7%D9%85%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D8%AD%D9%84-%DA%A9%D8%A7%D8%B1تمرین همدلی به شما در کاهش سطح استرس کمک می‌کند. اگر همکاران خود را درک کنید و در انجام کار‌ها صبور باشید، می‌تو،د استرس کار خود را بپذیرید و از آن احساس ناامیدی نکنید. همچنین مفید بودن و درک ، دیگران همیشه باعث ایجاد احساس بهتر در شما می‌شود.

۵.به موسیقی گوش دهید

در ساعات کاری خود به طور منظم، به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه استراحت کنید تا انرژی دوباره بگیرید. با این کار می‌تو،د بدون احساس خستگی بیش از حد پشت میز کار خود بنشینید و به کار خود ادامه دهید. مثلا با همکاران خود یک فنجان قهوه بنوشید و در مورد اتفاقات جالبی که در زندگی شما رخ می‌دهد، صحبت کنید.

همه شانس این را ندارند که در یک محیط کاری شاد و بدون استرس کار کنند. برخی باید با مدیران سمی، همکاران حسود و محیط کاری بسیار پر استرس سر و کار داشته باشند. در حالی که چنین محیطی می‌تواند برای سلامت روحی و جسمی شما کاملا مضر باشد، بسیار ضروری است که به دنبال راه‌هایی برای بهبود خلق و خوی خود در یک محل کار پر تنش باشید. در ادامه چند راه برای حفظ آرامش در محیط کار پر استرس می‌گوییم.

۴.برای حفظ آرامش در محیط کار پر استرس همدلی را تمرین کنید

۱. برای حفظ آرامش در محیط کار پر استرس از کامل بودن خواب خود مطمئن باشید

گاهی اوقات زم، که موقعیت‌های استرس‌زا شما را تحت فشار قرار می‌دهند، نباید حستان را درون خود نگه دارید. در چنین مواقعی تعدادی از همکاران و دوستان می‌توانند به شما کمک کنند. وقت خود را با افرادی بگذر،د که می‌توانند حواس شما را از مسئله استرس زا پرت کنند. آن‌ها به از بین رفتن استرستان کمک می‌کنند. می‌تو،د برای به آرامش رسیدن روی آن‌ها حساب کنید.