ورزشی هایی که باعث طول عمر می‌شود

در حال حاضر سازمان بهداشت جه، و مقامات بهداشتی در ایالات متحده، استرالیا و بریت،ا به جمعیت بزرگسال توصیه می‌کنند که حداقل ۷۵ دقیقه فعالیت شدید یا ۱۵۰ دقیقه فعالیت متوسط در هفته انجام دهند.

منبع: سایکولوژی


منبع: https://www.yjc.news/fa/news/8310842/%D9%88%D8%B1%D8%B2%D8%B4%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D8%A8%D8%A7%D8%B9%D8%AB-%D8%B7%D9%88%D9%84-%D8%B9%D9%85%D8%B1-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%B4%D9%88%D8%AF

نتایج نشان می‌دهد که چه چاق باشید، چه لاغر و چه بیماری قلبی یا دیابت داشته باشید یا خیر، اگر بتو،د فعالیت‌های شدید را مدیریت کنید، این موضوع می‌تواند مزایای قابل توجهی برای طول عمر داشته باشد.

محققان پیشنهاد می‌کنند دستورالعمل‌های بالینی و بهداشت عمومی باید تمرینات با شدت شدید را برای بهبود امید به زندگی افراد توصیه کنند.

،، که بیش از ۳۰ درصد ورزش با شدت بالا انجام دادند، ۱۳ درصد کمتر از میزان معمول مرگ و میر را نشان دادند.

دکتر گبل گفت: نتایج تحقیقات ما نشان می‌دهد که حتی مقدار کمی از فعالیت شدید می‌تواند به کاهش خطر مرگ زودهنگام کمک کند.

آنان پیشنهاد ،د سطوح بالاتر فعالیت شدید تاثیر بسیار بهتری نسبت به فعالیت متوسط بر سلامت انسان دارد.

شرکت‌کنندگان در این مطالعه به گروه ت،یم شدند؛ ،، که ورزش متوسط داشتند و ،، که حداقل ۳۰ درصد از تمرینات خود را با شدت بالا انجام می‌دادند.

این یافته حاصل نتایج مطالعه بزرگ استرالیایی است که ۲۰۴ هزار و ۵۴۲ فرد میانسال و مسن را طی ۶ سال مورد بررسی قرار داده است.

،، که در برخی از انواع ورزش‌های شدید مانند تنیس رقابتی، آهسته دویدن یا ایروبیک شرکت می‌کنند، نسبت به آن‌هایی که فعالیت‌های متوسطی مانند تنیس دوستانه، کار‌های خانه یا شنا انجام می‌دهند، بیشتر عمر می‌کنند.

نتایج مطالعات قبلی نشان می‌دهد که تمرینات اینتروال با تلاش‌های شدید کوتاه اغلب برای افراد مسن از جمله ،، که اضافه وزن دارند یا چاق هستند، من، است.

دکتر کلاوس گبل، محقق ارشد این تحقیق، گفت: مزایای فعالیت شدید برای مردان و ،ن در تمام سنین صادق و مستقل از کل زمان صرف شده برای فعالیت است.

خطر مرگ و میر در افرادی که کمی فعالیت شدید انجام می‌دادند، در مقایسه با افرادی که ورزش شدید انجام نمی‌دادند، ۹ درصد کمتر بود.

نتایج آن‌ها نشان می‌دهد خطر مرگ زودهنگام در ،، که ورزش‌های شدید انجام می‌دهند، در مقایسه با آن، که فقط ورزش متوسط انجام می‌دهند، ۱۳ درصد کمتر است.