چگونه مالاریا را سرنگون کنیم؟

دوز بالاتر در مقایسه با دارونما ۸۸ درصد مؤثر بود. دوز پایین‌تر ۷۵ درصد موثر بود.ا

طبق اعتبار تحقیقات انجام شده در آفریقا، یک دوز یکبار مصرف از داروی آزمایشی در برابر مالاریا بزرگسالان را حداقل به مدت شش ماه ایمن می‌کند.

 

همه آن‌ها هر دو هفته یک بار به مدت ۲۴ هفته برای عفونت مالاریا آزمایش شدند و هر ، بعد از اینکه بیمار شد، سلامتی اش را بازیافت.

دکتر کاسوم کاینتائو از دانشگاه علوم، تکنیک‌ها و فناوری‌ها در باماکو، مالی که به هدایت مطالعه در روستا‌های کالیفابوگو و تورودو کمک کرد گفت: وا،ن موجود به اندازه کافی از افراد محافظت نمی‌کند. در این روستا‌ها فصل شیوع بالای مالاریا، مردم به طور متوسط ​​دو بار در روز توسط پشه‌های آلوده گزیده می‌شوند.

دکتر یوهانا دیلی از کالج پزشکی آلبرت ،شتین در نیویورک گفت: آنتی بادی‌های آزمایشگاهی برای درمان سرطان، بیماری‌های خودایمنی و COVID-۱۹ استفاده می‌شوند و اکنون یک درمان مبتنی بر ایمنی برای کنترل مالاریا داریم.

بیماری ،ی مالاریا، در سال ۲۰۲۰ بیش از ۶۲۰۰۰۰ نفر را کشته است و باعث درگیر ، ۲۴۱ میلیون انسان که عمدتاً کودکان زیر ۵ سال در آفریقا بودند، شده است.

آنتی بادی مورد بحث از یک داوطلب که وا،ن مالاریا دریافت کرده بود، گرفته و ساخته شده است.

یده به‌کارگیری روش آنتی بادی این است که از آن در کنار سایر روش‌های پیشگیری از مالاریا مانند قرص‌های مالاریا، پشه‌بند و وا،ن‌ها استفاده شود.

منبع: سایت مدیکال ا،پرس


منبع: https://www.yjc.news/fa/news/8276965/%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D9%85%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%A7-%D8%B1%D8%A7-%D8%B3%D8%B1%D9%86%DA%AF%D9%88%D9%86-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D9%85

آنتی بادی مورد نظر ،‌های نابالغ را قبل از ورود به کبد هدف قرار می‌دهد. کبد جایی است که ، مالاریا می‌توانند بالغ شده و ت،یر شوند.

این اقدام، آ،ین رویکرد دانشمندان در مبارزه با بیماری منتقله از طریق پشه است.

لازم به ذکر است، این وا،ن تنها حدود ۳۰ درصد مؤثر است و به چهار دوز یادآوری نیاز دارد.

در واقع این آنتی بادی ارائه شده با ش،تن چرخه زندگی ، که از طریق نیش پشه پخش می‌شود، عمل می‌کند.

این تحقیق شامل ۳۳۰ بزرگسال در مالی بود که یکی از دو دوز مختلف آنتی بادی یا تزریق ساختگی را دریافت ،د.

سازمان بهداشت جه، اولین وا،ن مجاز مالاریا را برای کودکان ارائه می‌کند.

هزینه دقیق آنتی بادی نامشخص است، اما یک ،ن نشان می‌دهد که می‌توان آنتی‌بادی‌های آزمایشگاهی را با قیمتی کمتر از ۵ دلار به ازای هر کودک در هر فصل مالاریا ارائه کرد.

یک آنتی بادی آزمایشی، برای مق، با مالاریا توسط محققان مؤسسه ملی بهداشت آمریکا ساخته شد، اما تحویل آن در تعداد بالا دشوار بود.

عفونت‌ها با آزمایش خون در ۲۰ نفر که دوز بالاتر، ۳۹ فرد که دوز کمتری دریافت ،د و ۸۶ نفری که دارونما دریافت ،د، شناسایی شد.

تحقیقات ،ت آمریکا در مجله پزشکی نیو،ند منتشر شده است و در یک نشست پزشکی در سیاتل ارائه شده است.