کاهش فشار خون با خوردن ماست کم چرب

پرفشاری خون اختلالی است که در آن فشارخون در شریان‌ها به‌طور مزمن افزایش می‌یابد. با هر ضربان، قلب خون را از راه شریان ها به باقی بدن پمپ می‌کند. فشارخون نشان می‌دهد، زم، که قلب می‌تپد خون با چه قدرتی به دیواره شریان‌ها فشار وارد می‌کند. اگر فشارخون بسیار بالا باشد، قلب باید سخت تر کار کند و این امر می‌تواند باعث مشکلات ارگ، و بیماری‌هایی مانند مشکلات قلبی، سکته یا نارسایی کلیوی شود.

کلسیم موجود در ماست عروق را انعطاف پذیرتر می‌کند و عروق می‌توانند ،تر شوند و فشار را کاهش دهند. از سویی دیگر برخی محققان معتقدند که باکتری‌های موجود در ماست به کاهش فشارخون کمک می‌کنند.

بنابر اعلام دفتر بهبود تغذیه و، بهداشت، این یک رژیم سالم شامل ماست کم چرب و میوه و سبزی کافی و انجام فعالیت فیزیکی من،، می‌تواند به پیشگیری از بیماری‌های مزمن از جمله پرفشاری خون کمک و سلامت شما را تضمین کند.


منبع: https://www.yjc.news/fa/news/8302387/%DA%A9%D8%A7%D9%87%D8%B4-%D9%81%D8%B4%D8%A7%D8%B1-%D8%AE%D9%88%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%AE%D9%88%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%85%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%DA%A9%D9%85-%DA%86%D8%B1%D8%A8

در بسیاری از موارد، بیماران علائم خاصی را نشان نمی‌دهند حتی ممکن است بدون اینکه بدانند مبتلا به پرفشاری خون هستند، دچار پیامدهای بد آن شوند. شرایطی مانند خونریزی داخلی، بیماری مزمن کلیوی، مشکل قلبی، سکته و مشکل دید از عوارض پرفشاری خون کنترل نشده هستند.  عواملی مانند چاقی،  استرس، مصرف زیاد نمک، سابقه خانوادگی پرفشاری خون، دیابت، سیگار، کمبود ویتامین D، مصرف کم کلسیم، پتاسیم و منیزیم می‌توانند شما را نسبت به ابتلا به این بیماری مستعد کنند.

یکی از مواد غذایی مهمی که به نظر می رسد در کاهش خطر بیماری فشار خون نقش داشته باشد، ماست کم چرب است. براساس مستندات موجود، افرادی که برای مدت طول، ماست کم چرب مصرف می‌کنند، فشارخون سیستولی (فشار خون سیستولی، عدد نشان‌دهنده حدا،ر فشاری است که خون شما به دیواره شریان‌ها (سر،گ‌ها) هنگام ضربان قلب وارد می‌کند.)‌ کمتری دارند و خطر پرفشاری خون در آنان کمتر است.  مصرف مداوم ماست با تن، وزن و کاهش نمایه توده بدنی همراه است. کلسیم موجود در ماست از ریزمغذی‌های بسیار مهم برای سلامتی است و کارایی جذب بالایی دارد همچنین ماست منبع خوب پروتئین است، قدرت سیرکنندگی خوبی دارد و درصدی از آب مورد نیاز بدن را تامین می‌کند.