۵ شیوه استفاده از روغن میخک برای درمان آکنه

روغن نارگیل و روغن میخک برای از بین بردن آکنه

مواد لازم

استفاده از روغن میخک برای از بین بردن آکنه راهکار من،ی است. اما باید محتاط باشید. مهم نیست از چه روغن حاملی استفاده می‌کنید، مخلوط روغن میخک را برای مدت طول، روی پوست خود نگذارید. همیشه بعد از استفاده از آن صورت خود با آب بشویید و با استفاده از یک پارچه نرم پوست را خشک کنید. برای افرادی که پوست حساس دارند، قبل از استفاده از روغن میخک برای درمان آکنه، پچ تست توصیه می‌شود. قبل از این که آن را روی صورت خود ،ید، آن را روی مچ دست یا پشت گوش خود آزمایش کنید. اگر استفاده از روغن منجر به هر گونه عارضه پوستی شد، بلافاصله با پزشک تماس بگیرید.


منبع: https://www.yjc.news/fa/news/8269036/%DB%B5-%D8%B4%DB%8C%D9%88%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%B1%D9%88%D8%BA%D9%86-%D9%85%DB%8C%D8%AE%DA%A9-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%A2%DA%A9%D9%86%D9%87

با این روش‌های درم، طبیعی ساده و در عین حال موثر، آکنه را از بین ببرید. مق، با آکنه می‌تواند کار دشواری باشد. اگرچه مواد متعددی برای کمک به کاهش و از بین رفتن آکنه وجود دارد، روغن میخک نیز ارزش امتحان ، را دارد. خواص روغن میخک سبب شده که این ماده در درمان آکنه و مهار آن فوق العاده عمل کند.

اسانس میخک که از گل‌های معطر گیاه میخک است،اج می‌شود، به دلیل خاصیت ضد باکتریایی قوی خود شناخته شده است. روغن این گیاه گرمسیری دارای عطری تند و رنگ زرد کم رنگ است. خواص ضد درد و ضد عفونی کنندگی آن، این روغن را برای مبارزه با عفونت پوست و شرایطی مانند آکنه ایده آل می‌کند. این روغن به بیرون کشیدن ناخالصی‌های پوست کمک می‌کند. همچنین درد ناشی از آکنه کیستیک را کاهش می‌دهد.

پاک کننده صورت بدون روغن

۱ قطره روغن میخک

دستورالعمل

پوست خود را به مدت ۵ دقیقه بخار دهید تا منافذ پوست تان باز شوند. سپس روغن‌ها را با هم ،یب کنید. این روغن را روی صورت خود ،ید و به آرامی‌با حرکات دایره‌ای ماساژ دهید. ماساژ صورت خود را با تمرکز روی نواحی مستعد آکنه، حدود ۱۰ دقیقه ادامه دهید. بعد از آن صورت خود را با یک شوینده بدون روغن بشویید و خشک کنید. یک بار در روز از این روش درم، استفاده کنید.
وغن زیتون و روغن میخک برای درمان آکنه

۱ قاشق غذاخوری روغن نارگیل

مواد لازم

۱ قاشق غذاخوری روغن زیتون

دستورالعمل

پاک کننده صورت بدون روغن

روغن میخک سرشار از آنتی ا،یدان است و به از بین بردن باکتری‌های عامل آکنه که ممکن است روی پوست وجود داشته باشد، کمک می‌کند. با این حال، هنگام استفاده از این روش باید احتیاط کنید، زیرا می‌تواند در بعضی از افراد سبب بروز واکنش آ،ژیک شود.

صورت خود را با یک پاک کننده صورت بدون روغن و آب بشویید. پوست خود را خشک کنید و مقداری مرطوب کننده به اندازه یک نخود بردارید. سپس کمی‌روغن میخک به آن اضافه کنید. مرطوب کننده را به آرامی‌روی صورت خود ماساژ دهید. از این روش یک بار در روز استفاده کنید.

مرطوب کننده غیر کومدوژنیک

۳-۵ قطره روغن میخک

۲ دقیقه زمان برای آماده سازی

۲ دقیقه برای آماده سازی

آب داغ برای بخور صورت

مرطوب کننده بدون روغن و غیر کومدون زا

دستورالعمل

نحوه استفاده از روغن میخک برای رفع آکنه

آب داغ برای بخور صورت

دستورالعمل

مواد لازم

۳-۵ قطره روغن میخک

چند قطره روغن میخک

۱ دقیقه زمان برای آماده سازی

پوست خود را به مدت ۵ دقیقه بخار دهید تا منافذ پوست تان باز شوند. بعد از آن روغن‌ها را با هم ،یب کنید به صورت ماسک استفاده کنید. مخلوط را روی صورت خود ،ید و به آرامی با حرکات دایره‌ای ماساژ دهید. ماساژ صورت خود را با تمرکز روی نواحی مستعد آکنه، حدود ۱۰ دقیقه ادامه دهید. سپس صورت خود را با یک شوینده بدون روغن بشویید و خشک کنید. از این روش روزی یک بار استفاده کنید.
مرطوب کننده و روغن میخک

مواد لازم

یک قطره روغن میخک را روی آکنه ،ید. بگذارید حدود ۱۰ دقیقه روی آن بماند. سپس صورت خود را با مقداری آب و یک پاک کننده صورت بدون روغن بشویید. پوست خود خشک و مرطوب کنید.

۲ دقیقه زمان برای آماده سازی